خانه » عطر

عطر

خانواده های عطرها

12333

بخش اول بدون شک بویایی اثر حسی ذهنی است . ( بارها شنیده ایم من اسطوخودوس را دوست دارم بخاطر اینکه لباس مادر بزرگ را به یادم می آورد. نه من اسطوخودوس را دوست ندارم چون برای من یادآور مدرسه است . ) به طور کلی آیا غیر ممکن است که به شکل عینی بوها را ارزیابی کنیم؟ آیا یک ... بیشتر بخوانید »

آنالیز عطر و طعم

2333

مقدمه اسانس­ها به دلیل معطر بودن و داشتن طعم­های مشخص و مختلف در صنایع دارای محصولات معطر و یا طعم خاصهمچون صنایع غذایی، عطرسازی، آرایشی و بهداشتی و داروسازی مورد مصرف قرار می­گیرند. صنعت عطر و طعم در نیمه دوم قرن نوزدهم با تقطیر اسانس­های طبیعی و استخراج عصاره­های گیاهی و اغلب با وابستگی شدید به صنعت دارویی آغاز شد. ... بیشتر بخوانید »

تجارت عطرها و طعمها

بررسی وضعیت بازار (Preliminary Estimates as of June 1, 2012) رهبران بازارجهانی عطروطعم تاسال ۲۰۱۱ در حال حاضر تجارت عطر و طعم در اختیار ۱۰ شرکت برتر می باشد که عمدتاً   ۳۷۵/۱۶    میلیارد دلار فروش عطر و طعم را به خود اختصاص داده اند و بقیه شرکتها ۴۲۴/۵ میلیارد دلار فروش این محصولات را در دست دارند. از نظر توزیع ... بیشتر بخوانید »

انجمن بین المللی عطر (IFRA)

انجمن بین المللی عطر (IFRA) در سال ۱۹۷۳ در ژنو تاســیس شد و در حال حاضر نماینده رسمی صـنعت عطر و اسانس در سراسر جهان است. هدف اصلی این موسسه اطمینان از بی‌ضرر بودن اسانس‌های به کاررفــته در صنایع آرایشــی بهداشتی براساس یافته‌های علمی به‌دست آمده از «موسسه تحقیقات مواد عطری»(RIFM) The Research Institute for Fragrance Materials است. RIFM یک ... بیشتر بخوانید »

تحقیق و توسعه در صنعت عطر و طعم

تحقیق و توسعه در زمینه عطر و طعم فعالیتی جالب و قانونمند است. این صنعت دارای تاریخچه ای قدیمی است برای آنچه که هنرآشپزی نامیده شده و نه علم طعم، ما همه در مورد تمایل به خوشبویی در فرهنگهای باستانی شنیده ایم. ما فقط قادریم تمام این یافته ها را ب همچنین ما باید بدانیم که صنعت عطر و طعم ... بیشتر بخوانید »