خانه » طعم

طعم

آنالیز عطر و طعم

2333

مقدمه اسانس­ها به دلیل معطر بودن و داشتن طعم­های مشخص و مختلف در صنایع دارای محصولات معطر و یا طعم خاصهمچون صنایع غذایی، عطرسازی، آرایشی و بهداشتی و داروسازی مورد مصرف قرار می­گیرند. صنعت عطر و طعم در نیمه دوم قرن نوزدهم با تقطیر اسانس­های طبیعی و استخراج عصاره­های گیاهی و اغلب با وابستگی شدید به صنعت دارویی آغاز شد. ... بیشتر بخوانید »

تجارت عطرها و طعمها

بررسی وضعیت بازار (Preliminary Estimates as of June 1, 2012) رهبران بازارجهانی عطروطعم تاسال ۲۰۱۱ در حال حاضر تجارت عطر و طعم در اختیار ۱۰ شرکت برتر می باشد که عمدتاً   ۳۷۵/۱۶    میلیارد دلار فروش عطر و طعم را به خود اختصاص داده اند و بقیه شرکتها ۴۲۴/۵ میلیارد دلار فروش این محصولات را در دست دارند. از نظر توزیع ... بیشتر بخوانید »

انجمن تولیدکنندگان طعم و عصاره آمریکا (FEMA)

انجمن تولیدکنندگان طعم و عصاره آمریکا (FEMA)در سال ۱۹۰۹، در راستای دستیابی به سه هدف اصلی تاسیس شد: همکاری، ترویج و حفاظت از منافع تجاری اعضای آن، تقویت و توسعه روابط اعضا و کمک به تصویب و تدوین قوانینی که حافظ حقوق تولیدکنندگان و مصرف کنندگان طعم دهنده‌ها باشد. FEMA توسط تعدادی از شرکت‌های فعال در زمینه عطر و طعم ... بیشتر بخوانید »

تحقیق و توسعه در صنعت عطر و طعم

تحقیق و توسعه در زمینه عطر و طعم فعالیتی جالب و قانونمند است. این صنعت دارای تاریخچه ای قدیمی است برای آنچه که هنرآشپزی نامیده شده و نه علم طعم، ما همه در مورد تمایل به خوشبویی در فرهنگهای باستانی شنیده ایم. ما فقط قادریم تمام این یافته ها را ب همچنین ما باید بدانیم که صنعت عطر و طعم ... بیشتر بخوانید »