خانه » نشریه » شماره: یک

انجمن تولیدکنندگان طعم و عصاره آمریکا (FEMA)

+100%-

انجمن تولیدکنندگان طعم و عصاره آمریکا (FEMA)در سال ۱۹۰۹، در راستای دستیابی به سه هدف اصلی تاسیس شد: همکاری، ترویج و حفاظت از منافع تجاری اعضای آن، تقویت و توسعه روابط اعضا و کمک به تصویب و تدوین قوانینی که حافظ حقوق تولیدکنندگان و مصرف کنندگان طعم دهنده‌ها باشد.

FEMA توسط تعدادی از شرکت‌های فعال در زمینه عطر و طعم و در واکنش به تصویب لایحه «مواد غذایی و دارویی خالص» مصوب سال ۱۹۰۶، تاسیس شد. از جمله موسسان این انجمن، شرکت‌های مک کورمیک (McCormick & Company)،اولمان دریفوس (Ulman Driefus & Company)، برادران جونز، شرکت شیمیایی بلانک بائر و چند شرکت دیگر بود.
این انجمن از زمان تاسیس، نقش مفید و موثری در تولید برنامه‌های برای ارزیابی طعم داشته است. از جمله برنامه‌های این انجمن، بررسی ایمنی و سلامت طعم دهنده‌های خوراکی، حمایت از سیاست‌های تاثیرگذار بر صنعت مواد غذایی و طعم‌ها و نیز دفاع از منافع اعضا در هنگام تصویب اصلاحیه قانون «مواد غذایی، آرایشی و دارویی» در سال ۱۹۵۸ بوده است.

اهداف اصلی این انجمن حمایت از اعضا از طریق بالا بردن دانش علمی، پشتیبانی، برقراری ارتباط و حفظ حقوق مالکیت معنوی آنهاست.

FEMA قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین انجمن صنعت طعم دهنده‌ها در آمریکاست و در دنیا نیز به عنوان پیشرو در توسعه روش‌های تهیه و تامین طعم‌دهنده‌های سالم شناخته می‌شود. فعالیت های FEMA منجر به تقویت فضای جهانی برای تولید، نوآوری و رقابت صنعت طعم‌دهنده‌ها شده است.

 

تمرکز اصلی FEMA بر فعالیت‌هایی است که شرکت‌ها به تنهایی و یا حتی گروه‌های کوچکی از شرکت‌ها با همکاری هم قادر به انجام آنها نیستند. عمده فعالیت‌های FEMA از طریق مدیران صنعتی و دانشمندان و همچنین نیروهای متخصص و باتجربه که در ارتباط با نهادهای قانون‌گذاری، سازمان‌های نظارتی، نهادهای دانشگاهی، سازمان‌های علمی، رسانه‌ها و گروه‌های صنعتی هستند، انجام می‌شود.
FEMA موسس انجمن بین المللی صنعت طعم (IOFI): International Organisation of the Flavour Industry ) است که با انجمن‌های منطقه ای و ملی همکاری می‌کند و دفتر مرکزی آن در کشور سوئیس است.

مردم از گذشته از چاشنی، ادویه و طعم دهنده‌ها برای افزودن طعم و مزه به غذا استفاده می‌کردند. بنابراین از زمان‌های دور درخواست برای طعم دهنده‌ها برای خوشمزه‌تر کردن غذاها و نوشیدنی‌ها برای لذتبخش‌تر کردن زندگی وجود داشته است.
حتی کشف سرزمین آمریکا هم در همین راستا بوده است. کریستف کلمب با هدف دسترسی سریع‌تر به منابع ادویه‌های خاور دور مسافرت خود را آغاز کرد. بعدها با پیدایش غذاهای فرآوری شده نیاز به طعم دهنده‌های آشنا برای مصرف کنندگان که قابل استفاده در روش‌های تولید انبوه مواد غذایی باشند، توجه بیشتری را به سمت این صنعت معطوف کرد.

شرکت‌های آلمانی و سوئیسی اولین شرکت‌هایی بودند که این بازار را از طریق سنتز ترکیبات آروماتیک به عنوان مبنایی برای طعم دهنده‌های مصنوعی گسترش دادند. بسیاری از این طعم‌دهنده‌های تجاری اولیه ریشه در طعم دهنده‌های کشف شده توسط کریستف کلمب و سایر کاشفین دارند.

در آمریکا بسیاری از شرکت‌های فعال در این حوزه کار خود را با واردات طعم دهنده‌های اروپایی آغاز کردند. آنها به سرعت کار خود را به سمت تولید مواد داخلی و محلی گسترش دادند تا به نیازهای بازارهای محلی پاسخ دهند. در ابتدای قرن بیستم افزایش روزافزون شرکت‌های مواد غذایی و نوشیدنی‌ها مانند کوکا کوکا کولا، پپسی کولا، Kellogg و Campbell Soup تقاضا برای این افزودنی‌ها را افزایش داد.
تقاضای در حال رشد برای طعم‌دهنده‌های خالص و با کیفیت به FEMA کمک کرد تا به سرعت به سازمانی تبدیل شود که نه تنها خواسته‌ها و دغدغه‌های اعضایش را منعکس می کرد بلکه در حفظ حقوق و خواسته‌های مصرف کننده هم پیشرو بود.

به گفته توماس لانن، اولین وکیل FEMA و همچنین نخستین وکیل صنعت مواد غذایی و دارویی آمریکا «در سال ۱۹۱۴ انجمن FEMA به جایی رسید که می‌شد ادعا کرد موقعیت مهمی در حمایت از خواست‌ها و علایق تولیدکنندگان صنعت طعم و همچنین شکل دادن به آینده این صنعت در کشور دارد.»

FEMA در طول بیش از ۱۰۰ سال فعالیت مداوم، این صنعت را توسعه داده است. از تدوین استانداردها گرفته تا مبارزه با قوانین مالیاتی ناعادلانه و مشارکت در اصلاحیه‌ها و الحاقیه‌های افزودنی‌های مواد غذایی در سال ۱۹۵۸ و امثال آن اما شاید بتوان مهمترین فعالیت FEMA را برنامه‌ای موسوم به «معرفی طعم‌دهندهای سالم و ایمن» GRAS دانست. برنامه‌ای که پیشرو و پیشگام در استفاده از علم برای نشان دادن سلامت مواد غذایی بوده و هم اکنون به عنوان یکی از اجزای ارزیابی سلامت طعم دهنده‌ها در جهان شناخته می‌شود.

رهبری FEMA، دانش و آگاهی آن از روند صنعت، و رویکرد فعال آن نسبت به امور صنعتی، به بقا و رونق یافتن شرکت‌های عضو آن کمک کرده است. در دورانی که مصرف کنندگان نگران کیفیت مواد غذایی، میزان کالری آن، افزایش وزن و چاقی هستند، صنعت طعم‌دهنده‌ها از طریق استفاده از طعم‌های سالم و ممتاز، نقشی محوری و کلیدی در ایجاد احساس لذت از خوردن و آشامیدن در افراد دارد.

FEMA در حال حاضر بیش از ۱۰۰ عضو دارد که بسیاری از آنها از شرکت‌های باسابقه در این صنعت هستند. FEMA همچنان به راه خود در ارزش آفرینی برای اعضا و بهره گیری از تخصص و حمایت آنها برای توسعه استراتژی‌های جدید برای آینده ادامه می‌دهد.

FEMA توانسته است اعتبار و نامی ممتاز در زمینه عملکرد موثر و سرآمدی علمی هم در آمریکا و هم در دنیا کسب کند. این آوازه از طریق بیش از ۱۰۰ سال عملکرد آن در خدمت رسانی به شرکت‌های فعال در صنعت طعم دهنده‌ها به دست آمده است که آن را مدیون مشارکت بالای اعضایش در فعالیت‌های انجمن است.
از جمله مهم‌ترین فعالیت‌های FEMA در ارزیابی سلامت طعم‌ها، تدوین فهرست GRAS (طعم دهنده‌هایی که عموما سالم شناخته می‌شوند)، ارتباط با دولت، مالکیت معنوی، مقررات بین المللی و نام گذاری طعم‌دهنده‌هاست.

FEMA از یکسان‌سازی مقررات آمریکایی و بین المللی در مورد تولید، استفاده و نام‌گذاری طعم‌دهنده‌ها در سراسر جهان حمایت می‌کند.
برنامه های علمی FEMA در راستای اطمینان یافتن از تداوم دسترسی طعم های سالم می باشد. این برنامه ها شامل جمع آوری و تحلیل داده ها، تدوین معیارهای سلامت، و اجرای مطالعات علمی مناسب برای تعیین و تایید سلامت طعم ها می باشد.
FEMA یک برنامه نوآورانه ای طراحی کرده است که سلامت طعم دهنده ها را ارزیابی می کند. گروه متخصصان مستقل FEMA وضعیت GRAS مواد طعم دهنده ها را بررسی کرده که منجر به تولید لیستی شامل بیش از ۲۵۰۰ ماده برای استفاده در این صنعت شده است. این گروه به طور دوره ای وضعیت این مواد و احتمال معرفی مواد جدید را بررسی می کنند. این پایدارترین و موفق ترین برنامه GRAS بوده و پذیرش جهانی آن در حال افزایش است.
FEMA پیگیر قوانین و فعالیتهای قانونی در سطوح مختلف فدرال، استانی و بین اللمللی است که بر تولید، نام گذاری و استفاده از طعم دهنده ها موثر می باشد. این برنامه های FEMA نمایانگر منافع اعضا در مورد قوانین مرتبط با مالیات، حفظ حقوق تجارت، امنیت محل کار، سلامت محصول، و امور محیط زیست می باشد. FEMA در تلاش است که از تحمیل محدودیت ها و فشارهای نامعقول بر صنعت جلوگیری کرده و در عین حال منافع و خواسته های عمومی را رعایت کند.

FEMA با دقت در مورد پروپوزالها در داخل و خارج از آمریکا عمل می کند تا از حقوق معنوی اعضایش حفاظت کند.

FEMA در توسعه و بازبینی ویژگیها برای طعم ها برای انتشار در مجموعه قوانین مواد غذایی شیمیایی جهت استفاده توسط سازمانهای بین المللی همکاری و مشارکت می کند. FEMA همچنین با گروه مشاوران فنی آمریکا همکاری دارد که به تدوین و بازبینی استانداردهای ایزو کمک می کند.

FEMA به دقت تغییرات پیشنهادی برای نام گذاری طعم ها در سطح فدرال و استانی را دنبال می کند. FEMA پیروی از قوانین و مقررات نام گذاری را از طریق برنامه ها، کارگاهای آموزشی و انتشار دستورالعمل ها ترویج می کند.
FEMA منافع کسب و کاری اعضای خود را از طریق برنامه های علمی چشمگیر افزایش می دهد که با هدف ترویج استفاده سالم از طعم ها طراحی شده است. FEMA از طریق نمایندگی موثر اعضای خود، فضا و محیط جهانی که در آن صنعت طعم ها بتواند تولید، نوآوری و رقابت کند را تقویت می کند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>